پنجشنبه یازدهم دی ۱۳۹۳

سال ۲۰۱۴ از دریچه دوربین عکاسان

سال ۲۰۱۴ از دریچه دوربین عکاسانyear-in-pictures

سال ۲۰۱۴ را می توان یکی از پرتنش ترین و خبرسازترین سال های اخیر میلادی دانست که البته نقطه ی عطفی برای عکاسان , خبرنگاران و اصحاب رسانه بوده و به آنها قدرت شکار لحظه هایی را می دهد که در تاریخ می توانند ماندگار شوند .

 

از جنگ داخلی در اوکراین گرفته تا پدید آمدن گروهک های تروریستی داعش و بوکوحرام , از ناپدید شدن هواپیمای مالزیایی تا برگزاری مسابقات جام جهانی . مطمئنا تعداد عکس های مهمی که در سال ۲۰۱۴ ثبت شده اند بسیار زیاد است و در یک پست نمی توان خلاصه کرد به همین دلیل ما هم در چند بخش به پوشش کامل این عکس ها می پردازیم .

 

 

مزرعه  ذرت در منطقه “کارو ” اندونزی . سراسر این مزرعه از خاکسترهایی که توسط کوههای آتشفشانی سینابورگ تولید شده اند پوشیده شده است .

 

 

یخ پدید آمده از منجمد شدن دریاچه میشیگان در سواحل شمالی شیکاگو که در امتداد این دریاچه کشیده شده است . شیکاگو دمایی برابر با ۱۶ درجه زیر صفر را در این سرما ثبت کرده است .

 

 

دویدن شترمرغ های وحشی و خراب کردن خانه های مردم  در جنوب سودان . بعد از کشمکش و جنگ های داخلی جنوب سودان در سال ۲۰۱۱ از سودان جدا شد و جوان ترین ملت در جهان را تشکیل دادند .

 

 

ازدحام جمعیت در بمبئی هند و به هم پیوستن دسته های عزاداری برای فوت  سید محمد برهان الدین رهبر مسلمانان داوودی در هند . به گفته ی پلیس به دلیل عدم کنترل بر خیل عظیم جمعیت بیش از ۱۰ نفر در این مراسم جانشان را از دست دادند .

 

 

آثار به جا مانده از تخریب یک خانه توسط ریزش سنگ از کوههای ” رانچی دیترمنو ” در ایتالیا . تخته سنگ بخش زیادی از خانه و زمین زراعی را نابود کرده و خوشبختانه به ساکنین خانه صدمه ای وارد نشده است .

 

 

نشستن بچه فیل در گودالی که در آن گیر افتاده در هند . این گودال نزدیک ریل قطار قرار دارد و  این اتفاق زمانی رخ داده که دسته ی عظیمی از فیل های وحشی در حال عبور از این مکان بودند

 

 

عکس العمل و ناراحتی موتورسوار گروه هوندا پس از دیدن سوختن موتورش در آتش . این حادثه زمانی رخ داد که او ۵۰ درصد از مسافت  رالی داکار  آرژانتین را طی کرده بود .

 

 

درخشش نور خورشید بر روی صخره هایی که منجمد شده اند در ویسکانسین . یخ زدن بزرگترین دریاچه آب شیرین در این منطقه به گردشگران اجازه می دهد از نزدیک بتوانند این صخره ها را ببینند .

 

 

شکوفه دادن هزاران گل زنگوله ای آبی رنگ فرش زیبایی را بر روی این جنگل در بلژیک پهن کرده است .

 

 

عبور کردن کارشناسان بهداشت از خیابانی که به یک مرغ داری منتهی می شود . این کارشناسان به صورت کامل خودشان را ایزوله کرده اند تا  از ویروس H7N9  که در مرغ ها شایع شده در امان باشند . دولت هنگ کنگ بیش از ۲۰٫۰۰۰ مرغ آلوده را برای مبارزه با این ویروس از بین برد .


برچسب‌ها: سال ۲۰۱۴ از دریچه دوربین عکاسان, عکسهای تاثیر گذار
نوشته شده توسط fxg در 11:40 |  لینک ثابت   •